Haberler

Oteller İçin Özel Proje Halıları

By Nisan 12, 2017 No Comments

1994 yılından beri sürdürdüğü banyo halısı üretimine geçen yıl duvardan duvara ve proje halı üretimini ekleyen Confetti, dünyanın bir çok oteline duvardan duvara halı üretimi gerçekleştiriyor.

Confetti Halı, 1994 yılından beri banyo halısı üretiyor. Marka, 2014 yılında ise duvardan duvara ve proje halı üretimine başlayarak mimari projelere ve turizm sektörüne hizmet vermeye başladı. Şuan dünyada birçok otele duvardan duvara halı üretimi yapan Confetti, ayrıca ev tekstili grubunda banyo halısı üretimi yaptığı gibi halı grubunda çocuk halısı, koridor halıları üretimi gerçekleştiriyor.

Markanın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Confetti Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi, “Yeni yatırımımızla otel sektörüne yönelik duvardan duvara proje halıları üretimimiz ile turizm sektöründe yerimizi aldık. Ürünlerimiz kalite standartları doğrultusunda, projeye yönelik özel tasarımla üretilmekte olup, Avrupa’dan ithal ettiğimiz, yüksek dayanımlı iplik ile üretilen halılarımız hav bırakmama özelliğine sahiptir ve yanmazlık sertifikası bulunmaktadır. Ürünlerimiz uzun ömürlü oluşu, koku yapmama ve kalite standartları ile üretildiği için tercih edilmektedir” diye konuştu.

YANMAZLIK SERTİFİKALI

Proje halıları üretimiyle özel bir tasarım ekibi kurduklarını hatırlatan Çelebi, proje halılarının yanmazlık sertifikalı olduğunu ve uygulanan alana göre farklı kalitelerde basılabildiğini söyledi. “ Otellerin tercih ettiği alanlar için kendilerine özel tasarım alternatifleri hazırlamakta olup tercihlerine sunuyoruz ve kendilerinin tercihleri ve kendilerinin tercihleri doğrultusunda üretim hazırlıklarımız başlıyor, temrin süresi içerisinde halımızı üretip uygulamasını yapıyoruz” diyen Çelebi, markanın 2015 yılı hedeflerini ve ihracatını şu şekilde değerlendirdi: “2014 yılını gayet güzel kapatıyoruz bütçe hedefimizin %90’ını tamamlamış durumdayız. 2015 için yeni projelerle adımızı daha çok duyurmayı ve sektörde daha fazla yer tutmayı hedefliyoruz. Ancak çim halı üretimimize yönelik yeni bir yatırımımız daha olacak. 2015 yılında bu nedenle çim halısı sektörüne yeni gireceğimiz için daha çok Pazar araştırmalarına ağırlık veriyoruz. Proje halıları ile ilgili şu anda yurtdışında sektörde oldukça potansiyel var. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve inşaat sektörüne ağırlık veren ülkelerde proje halıları ile ilgili yoğunluk yaşıyoruz. Ortadoğu ülkeleri özellikle bu eksikliği doldurabilmek adına sürekli iletişimde olduğumuz ülkeler arasında.”