Haberler

Özel Projelerin Tercihi Proje Halıları

By Mart 10, 2018 No Comments

İş dünyasının istediği özelliklere göre üretilen Proje Halıları son dönemde fazlasıyla talep edilen modellerden biri oldu.

MEKANA ÖZEL TASARIM

İş ve kurumsal mekanlar için özel olarak tasarlanan Proje Halıları iş dünyasından gittikçe artan bir talep görüyor. İş yerinin dekorasyonu ve hitap edeceği alanla ilgili özel olarak da tasarlanabilen Proje Halıları, mimari projeler ve otellerde sıkça tercih ediliyor. Dayanıklı ve sağlıklı bir yapıda olan bu halılar, kalabalık mekanlarda kullanılacak olması nedeniyle dayanıklılığı için Yeni Zelanda yünü ve polyamid iplikten üretiliyor.

YANMAMAZLIK ÖZELLİĞİ

Anti-alerjik, anti-statik ve anti-bakteriyel özelliklerine sahip Proje Halıları bu özelliğiyle kalabalık mekanlarda oluşabilecek mikrobik sağlık sorunlarını önlemiş oluyor. Ayrıca güvenlik konusunda da tercih edilmesi gereken bir modeldir. Otel ve özel mimari projeleri yangın gibi riskleri diğer yerlere göre daha fazla taşıyabilir. Önlemi elden bırakmamak için yanmazlık özelliği bulunan Proje Halıları bu konuda da güvence sağlıyor.

UZUN YILLAR KULLANILIR

Mimari projeler, otel ve benzeri kalabalık iş mekanlarda kullanılan Proje Halıları fazla kullanımdan dolayı tahribata uğrayacağı düşünebilir. Ancak bu halılarda zor aşınan bir yapı vardır. Bu özelliğinden dolayı uzun yıllar kullanılabilir. Özel projelerin başından itibaren projeyle paralel olarak başlanan bu halılar müşteri memnuniyetini en yüksekte tutmak için özenle tasarlanıyor. Mekanın tasarımına uygun yapılabilen halılar dışında mevcut modellerden de seçilebiliyor.

BÖLÜMLERE FARKLI MODELLER

İş yerinde proje halısı kullanmadan önce dikkate almanız bazı unsurlar vardır. İlk olarak bu halıların kullanılacak mekanın konseptine uygun olması gerekir. Eğer eğlence mekanında kullanılacaksa klasik görünüm tercih edilmemelidir. Okulda kullanılacaksa daha güvenli ve konforlu bir yapı tercih edilmelidir. Otel gibi insanların yoğun olarak kullanıldığı bir işletmede ise bölümlere uygun olarak farklı modeller tercih edilebilir.

Leave a Reply