Haberler

Önceliği Konfor Olanlar İçin Duvardan Duvara Halı

By Mart 17, 2018 Şubat 7th, 2020 No Comments

Çoğunlukla iş yerlerinde gördüğümüz duvardan duvara halı kullanım rahatlığı ve kalitesiyle artık yaşam alanlarında tercih edilen seçeneklerden biri oldu.

 

FARKLI ALANLARDA KULLANILIYOR

Yaşam alanımıza hoş bir hava katan halılar bizim kültürümüzde ayrı bir yere sahiptir. Anadolu kültüründe sanat eseri olarak da tabir edilen halılar günümüzde de konforun ve düzenin bir göstergesi olarak görülüyor. Yapımında ustalık gerektiren ve oldukça zaman alan halılar zaman içerisinde kullanım alanlarına ve yapımına göre değişmeye başladı. Bu değişimlerin sonucunda da ihtiyaçlar doğrultusunda Duvardan Duvara Halı seçeneği doğmuş oldu. Genelde iş yerlerinde, kurumsal yerlerde gördüğümüz bu modeldeki halılar, sunmuş olduğu konfor ve kalitesiyle zamanla evlerimizde de kullanılmaya başlandı. Konforu yaşam alanının her adımında hissetmek isteyenlerin tercihi olan bu halılar başka avantajlar da sunuyor.

 

YAKITTAN TASARRUF ÖZELLİĞİ

Yaşam alanına farklı bir hava katan duvardan duvara halıları seçmek için birçok unsur da bulunuyor. Öncelikle kullanılan alanda her yeri kaplayan duvardan duvara halı ile ayağınız her daim yumuşak bir doku üzerinde oluyor. Bu özelliğinde dolayı da ısıyı tutma özelliği olan duvardan duvara halı yakıttan tasarrufu da sağlamış oluyor. Duvardan duvara halılarda diğer halılara göre sağladığı konfor, yaşam alanınızın her yerinde bulunuyor. Adım attığınız her yerde bu konforu yaşayabiliyorsunuz. İlk bakışta kalabalık göstereceği düşünülse de eşyalara uygun renk seçimiyle ev dekorasyonuna oldukça hoş ve sıcak bir hava da katıyor.

GÜVENLİĞİ DE SAĞLIYOR

Duvardan duvara halı kullanımında dekorasyonda kullandığınız renge uygun seçimle evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Bu modellerde öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan iplik ve dokudur. Halının kalitesini ve fiyatını belirleyen bu özellikleridir. Eğer evinizin dışında kurumsal bir mekanda, eğlence yerleri, turistik mekanlar ve iş yerinizde kullanmak isterseniz de o alana ait duvardan duvara halı seçeneklerini bulabilirsiniz. Tüm bunların dışında eğitim kurumlarından özellikle anaokullarında görebileceğiniz seçenekleri de bulunuyor. Anaokullarında çocuklara hitap eden modelleriyle kullanılan bu modeller her yeri kaplayan özelliği sayesinde hem güvenliği hem de anti bakteriyel ve anti-alerjik özellikleriyle sağlık bir ortam sağlamış oluyor.

 

Leave a Reply