Haberler

Misafirlerinizin Beğenisine Hitap Edecek Otel Halıları Seçimi: İpuçları

By Aralık 15, 2021 No Comments

Günümüzde insanlar tatil ve iş sebebiyle otellerde sıklıkla zaman geçirmekte ve konaklamak için tercih edecekleri otellerde ise belirli özellikler aramaktadırlar. Bu özelliklerin başında bir marka olarak otelin imajı ve tasarımı gelir. Otel tasarımının en önemli tamamlayıcı dekoratif eşyalarından biri ise duvardan duvara halı olarak da adlandırılan otel halılarıdır. Şüphesiz ki tasarımınızı en iyi şekilde yansıtacak, markanıza değer katacak otel halısı seçiminin gelecek kazanımlarınız açısından önemi büyüktür. Peki, misafirlerinize en iyi konaklama deneyimini sağlamak için seçeceğiniz otel halılarında nelere dikkat etmelisiniz? Gelin, sizler için derlediğimiz ipuçlarına birlikte göz atalım.

Yaşam alanlarımızın tasarımının en önemli dekoratif tamamlayıcılarından halı tarzımızı yansıtır. Ancak, otellerde kullanılmak üzere seçeceğimiz halılar sadece otelin tarzını yansıtmakla kalmaz, markanın dilini ve imajını da oluşturur. Bu nedenle bir marka olarak; yüksek kalitede, zengin renk ve desen seçeneklerinden otelinizin konseptini en iyi şekilde tamamlayacak, hedef kitlesine vermek istediği mesajı yansıtacak ve tasarımına değer katacak halıların seçilmesi oldukça önemlidir.

Gün içerisinde birçok insanın zaman geçirdiği ve insan sirkülasyonunun fazla olduğu otellerde hijyen ve temizliğin sağlanması için uygun otel halıları seçilmelidir. Bakteri barındırmayan özellikteki otel halıları ile bu oldukça kolaydır. Doku derinliği diğer halı türlerine kıyasla fazla olmadığından bakımı ve temizliği de pratiktir. Toz partiküllerinin halıya derinlemesine işlemesini engelleyen yapısıyla hijyenik bir kullanım sunan otel halıları elektrik süpürgesi ve halı yıkama makineleri ile rahatlıkla temizlenebilir. Bu sayede, bir otel için en önemli kriterlerden bir diğeri olan temizlik ve hijyenin sağlanmasına yatırım yapmış olursunuz.

Otel tasarımlarının en dikkat çekici ögelerinden biri olan halıların yüksek kalitede olması markanıza değer katar. Otel halısı seçiminde yüksek kaliteli ürünlerin tercih edilmesi dekoratif anlamda olduğu kadar uzun ömürlü kullanım sağlaması açısından da önemlidir. Misafir sirkülasyonunun fazla olduğu ve servis arabalarından tekerlekli valizlere kadar gün içerisinde sıkça üzerinde durulan otel halıları aşınmaya ve yıpranmaya çok maruz kaldığından halının kalitesine ve kullanılan malzemenin dayanıklılığına dikkat etmek gerekir. Bu nedenle otellerde sıklıkla darbelere dayanıklı ve uzun yıllar solmayan yapısı ile polyamid malzemeden üretilmiş halılar tercih edilir.

Misafirlerinizin otelinize girer girmez ilk dikkat edeceği şey sunduğunuz tasarım ve dekorasyondur. Confetti Carpets’ın zengin desen ve renk seçeneğiyle konseptinize ve imajınıza uygun otel halıları kullanarak tasarımınızı tamamlayabilir, dikkatleri üzerinize çekecek bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Confetti Carpets’ın bakteri barındırmayan yapıda halı seçimi ile tam ve mükemmel hijyen sağlayabilir; konforlu ve yüksek kalitede halıları ile misafirlerinizin memnuniyetini kazanabilir ve markanıza değer katabilirsiniz.

Leave a Reply