Haberler

Duvardan Duvara Halı Kullanımı İçin 5 Neden

By Kasım 3, 2021 No Comments

Geniş bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra şık görünümü ile mekâna zenginlik katan duvardan duvara halıların yaygın olarak tercih edilmesinin pek çok nedeni var.

Gelin, neden duvardan duvara halı kullanmalıyız, birlikte inceleyelim.

Isı Yalıtımı ile Konfor Getirir

Duvardan duvara halı ısı yalıtımının sağlanmasında önemli bir yardımcıdır. Zemini tamamen kaplaması nedeniyle bu halı türü oteller, iş yerleri ve evlerin ısıtılması için gerekli olan enerjinin %15’inden tasarruf etmenizi sağlayarak ısı yalıtımına ciddi ölçüde yardımcı olur. Ayrıca, ısının ortamda muhafaza edilmesini de kolaylaştırır. Böylece, daha az enerji harcayarak hem bütçemize hem doğaya katkıda bulunmuş oluruz.

Ses Yalıtımı Sayesinde Huzur Sunar

Isı yalıtımının yanında ses yalıtımı da sağlaması, duvardan duvara halı kullanımının bir diğer önemli nedenidir. Duvardan duvara halılar ile apartman dairelerindeki evlerde, ofis ve iş yerlerinde, toplantı salonlarında dışarının gürültüsünün daha az hissedilmesi mümkün. Yapılan akustik araştırmalara göre, ortalama kalitede bir duvardan duvara halının emdiği sesin 30 desibel olduğu ortaya çıkmıştır. Kalitesi arttıkça sesi emme özelliği de artan duvardan duvara halıların ses yalıtım özelliğinin, sessizliğin özellikle önemli olduğu büyük toplantı salonları, iş yerleri ve ofislerde yoğun olarak kullanılmasının en önemli nedeni olduğunu söyleyebiliriz.

Gösterişli ve Şık Bir Görünüm Oluşturur

Kurumsal ve bireysel olarak bulunduğumuz ortamın tasarımına özen gösteririz. Dekoratif eşyaların başında gelen halılar ise tasarımımızın ayrılmaz bir parçasıdır. İster evimizde ister iş yerimizde olsun kullandığımız dekoratif eşyalar tarzımızı yansıtır. Yaşam alanlarında dekoratif bir öneme sahip olan duvardan duvara halılar da zengin desen ve renk yelpazesi ile kullanıcılarına şık ve gösterişli bir alan deneyimi sunar.

Kullanım Kolaylığı Sağlar

Kullanım alanı fark etmeksizin, duvardan duvara halının ilk günkü görünümünü korumasını sağlamak oldukça kolaydır. Diğer halı türlerine kıyasla doku derinliği fazla olmadığından bakımı ve temizliği de pratiktir. Kolay temizlenebilir ve bakteri barındırmayan yapısıyla kullanım rahatlığı sunan duvardan duvara halılar toz partiküllerinin halıya derinlemesine işlemesini engelleyen yapısıyla hijyenik bir kullanım sunar. Elektrik süpürgesi ve halı yıkama makineleri ile rahatlıkla temizlenebilen kullanıcı dostu bir üründür.

Kayganlığı Ortadan Kaldırarak Güven Verir

Özellikle hastane, okul ve otel gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu toplu yaşam alanlarındaki zeminin kaygan olması büyük bir tehlike unsuru olabilir. Bu tehlikenin ortadan kaldırılması için duvardan duvara halı kullanımı tercih edilir. Özellikle kreşlerde çocukların düşüp yaralanma riskini en aza indirmek için duvardan duvara halılar ile çocuklar için güvenli oyun alanları oluşturulur.

Sonuç: Konfor ve Şıklık Bir Arada

Genellikle oteller, hastaneler, iş yerleri gibi toplumsal yaşam alanlarında kullanılan bu halılar kullanım alanına göre tasarlanmış zengin desen ve renk yelpazeleri ile kullanıcılara birçok seçenek sunar. Kaliteli ve benzersiz motiflere sahip duvardan duvara halılar, gösterişli bir otel halısı, toplantı salonlarının vazgeçilmez proje halısı ve çocuklarınızın üzerinde güvenle oynayabileceği bir kreş odası halısı olarak kullanılmaya uygun olarak üretilir. Duvardan duvara halı modelleri, dekoratif öneminin yanında ısı ve ses yalıtımı, kullanım kolaylığı gibi işlevsel özellikleri ile ön plana çıkar ve konfor ve şıklığı bir araya getirir.

Leave a Reply