Haberler

Duvardan Duvara Halı İle Konforu Yaşayın

By Şubat 8, 2018 No Comments

Evinize hoş ve sıcak bir hava katacak duvardan duvara halı ile konforu yaşam alanınıza taşıyacaksınız. Duvardan duvara halı avantajlarını ve alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledik.


TERCİH ETMENİZ İÇİN NEDENLER

Halının kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Kullanım olarak da kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimileri halıları sadece belirli bir alanda kullanmak isterken kimileri de duvardan duvara halı tercih edebilir. Yaşam alanınıza ayrı bir hava katan halıların sağladığı konfor göz ardı edilemez. İşte bu konfor duvardan duvara halı ile daha da artmaktadır. Duvardan duvara halı seçmenize bunun dışında etki edecek birçok unsur bulunuyor.

 • KONFORLU
  Duvardan duvara halılarda diğer halılara göre sağladığı konfor, yaşam alanınızın her yerinde bulunuyor. Adım attığınız her yerde bu konforu yaşayabiliyorsunuz.
 • FARKLI BİR HAVA
  Evinizin her yerini kapsayacak olan bu halı ilk olarak göze kalabalık gelecek gibi düşünülse de eşyalarınıza uygun renk seçimiyle yaşam alanınıza oldukça hoş ve sıcak bir hava katıyor.
 • KULLANIM ALANLARI
  İş yerlerinde sıklıkla rastladığımız duvardan duvara halı, kamuya açık yerler ile özel konutlarda da kullanılmaya başlandı. Halı sektöründe de en çok tercih edilenler arasına girmekte.
 • DOKU SEÇENEKLERİ
  Eşyalarınıza uygun rengiyle hoş bir hava katacak olan duvardan duvara halılar da kullanılan iplik ve dokusu da önemlidir. Bu konuda da zevkinize göre bir seçenek bulabilirsiniz.
 • YAKITTAN TASARRUF
  Yaşam alanınızda büyük bir bölümü kapladığı gibi ısı yalımı sayesinde yakıttan tasarruf yapmanıza neden olabiliyor.

 

DUVARDAN DUVARA HALIDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Konforu, ortama kattığı sıcak hava, kullanım çeşitliliği ve doku seçenekleriyle halı sektörünün gözdesi olan duvardan duvara halıyı seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor.

 • İpliğin sıklığı, halının kalitesini, kalıcılığını ve lekelenme durumunu belirleyeceği için kullanılan iplik ve sıklığına dikkat edilmesi gerekir,
 • Kullanılan iplik ve sıklığa göre halının fiyatı da azalır veya artar,
 • Güneşe fazla maruz kalırsa halı dokusu solabilir. Bu yüzden kullanım alanının durumuna göre uygun olan halı tercih edilmelidir.
 • Halı temizliği dokusuna uygun olarak değişebilir. Bununla ilgili bilgi sahibi olup temizliği yapılmalıdır.


Leave a Reply