Haberler

BEBEK OTEL: GEÇMİŞTEN GELECEĞE

By Kasım 18, 2019 Şubat 5th, 2020 No Comments

Bebek Otel, geçmişten gelen ve yaşadığımız bu günlere kadar uzanan kalitesinin yanında temsil ettiği değerlerle birçok kişinin parmakla gösterdiği bir işletme olmaya devam ediyor. Ani alınan kararlar sonucu hizmete açılan otel, müşteri potansiyeline bu zamana kadar koruyabilmesiyle özel bir takdiri hak ediyor.

 

 

İstanbul Boğazı’nın göz bebeklerinden biri olan Bebek Otel’in hikayesi 1947 yılına kadar dayanmaktadır. Otelin temelleri Bursa’da bulunan ipek fabrikası sahibi Muammer Karamanoğlu’nun fabrikasını satıp İstanbul’a taşınması ve bugünkü otelin bir bölümü olan binayı satın almasıyla atılır.

 


Tarihler 1950 yılını gösterdiğinde Muammer Karamanoğlu binanın bitişiğinde bulunan arsayı da satın alarak bir apartman inşa eder. İlerleyen yıllarda sahibi olduğu iki binayı birleştirerek bir otel açmaya karar verir. Böylelikle halihazırda apartman olarak kullanılan bina 1955’te 21 odalı bir butik otel haline dönüştürülerek hizmete açılır. Açılmasından kısa sonra otel verdiği kaliteli hizmetiyle lükse düşkün İstanbulluların vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelir.

 

1967 yılında Muammer Karamanoğlu’nun yaşama veda etmesinden sonra eşi, iki oğluyla birlikte otelin işletmesini üstlenir. 1969 yılında Muammer Karamanoğlu’nun eşi de hayata gözlerini yumar. Bu tarihten sonra Muammer Bey’in iki oğlu bir süre daha oteli işletmeye devam eder. 1976 yılında otelin işletmesini Günsu A.Ş. devralır. Oteli 30 yıl süreyle, Ruhi Su’nun oğlu Güngör Su’nun şirketi olan Günsu tarafından işletiliyordu. 1950’lerden bu yana; birçok insana ilham vermiş, unutulmayan anılara ev sahipliği yapmış, sayısız fotoğraf karesine konu olmuş işletmenin kendine has dokusuna The Stay dokunuşu yapıldı. Tarihsel ve görsel açıdan büyüleyici olarak tanımlanan Bebek’in en güzel yerine konumlanmış olan otelin eşsiz panoramik boğaz manzarasına sahip geniş odalarında ilk günden bugüne kadar yerinden hiç ayrılmamış eşyaların ünlü mimar Mahmut Anlar’ın sağduyulu tasarım müdahaleleriyle ahengi, benzersiz bir deneyim vadediyor.

 

 

Böylesine eşsiz bir konuma sahip olan Bebek Otel’in Confetti Carpets tarafından üretilen halıları, otelin tarihi geçmişine bir saygı duruşunda bulunurken günümüzle olan bağlarını da daha güçlü bir şekilde yansıtmasına imkan veriyor. İşletme, muhteşem İstanbul manzarasıyla konuklarını ağırlamaya ve herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

 

Leave a Reply